Reklama

Uważność

Uważność

08.04.2019
Czyta się kilka minut
ĆWICZENIA WIELKOPOSTNE Człowiek przestaje być posiadaczem prawdy. Ma raczej świadomość, że prawda objawia się w spotkaniu różnorodności.
Cristofano Fini, Powołanie synów Zebedeusza, XV w., kolekcja prywatna, Florencja SERGIO ANELLI / BEW
P

Przez kolejne tygodnie Wielkiego Postu rozważamy fragment Ewangelii św. Jana. Dzisiaj część piąta i ostatnia. Pogrubioną czcionką zaznaczamy zdanie, nad którym chcemy się tym razem pochylić.

„Dwaj uczniowie (...) poszli za Jezusem. Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: »Czego szukacie?«. Oni powiedzieli do Niego: »Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?«. Odpowiedział im: »Chodźcie, a zobaczycie«. POSZLI WIĘC I ZOBACZYLI, GDZIE MIESZKA, I TEGO DNIA POZOSTALI U NIEGO” (J 1, 37-39).

Pozostali u Niego... czyli gdzie? – zapyta czytelnik. Wiemy już, że wyrażenie „pozostali u Niego” możemy przetłumaczyć z języka greckiego także jako „trwali u niego”. To samo słowo pojawia się w Ewangelii Janowej w innym miejscu: „Trwajcie [pozostańcie, mieszkajcie] we mnie, a ja będę trwał [pozostawał, mieszkał] w was” (por. J 15...

4859

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

że Budda miał rację?

:)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]