Reklama

Pytanie o cel

Pytanie o cel

18.03.2019
Czyta się kilka minut
ĆWICZENIA WIELKOPOSTNE. Oto paradoks: ludzie zużywają dużo energii, by zmienić coś, na co nie mają wpływu, a to, co zmienić by mogli, pomijają.
Domenico Ghirlandaio, Powołanie apostołów Piotra i Andrzeja, 1481 r. ART COLLECTION / ALAMY STOCK PHOTO / BEW
P

Przez kolejne tygodnie Wielkiego Postu rozważamy fragment Ewangelii św. Jana, mając nadzieję, że spotkanie ze Słowem rzuci nam światło na nasze życie wewnętrzne. Dzisiaj druga część. Pogrubioną czcionką zaznaczamy zdanie, nad którym chcemy się tym razem pochylić.

„Dwaj uczniowie (...) poszli za Jezusem. Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: »Czego szukacie?«. Oni powiedzieli do Niego: »Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?«. Odpowiedział im: »Chodźcie, a zobaczycie«. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego” (J 1, 37-39).

Jezus odwraca się i widzi uczniów, którzy idą za Nim. Jego spojrzenie sięga głęboko. Jezus widzi serce człowieka, jego nadzieje i obawy, wszystko to, co go kształtowało i doprowadziło do chwili obecnej. W innym miejscu Ewangelii Janowej czytamy, że Jezus „...

4435

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

przeczytałem ten tekst, po czym wróciłem do pierwszego zdania - tak, to jest klasyczny przykład pełnego frazesów pustosłowia, które niczego nie jest w stanie zmienić - rekolekcje? ja proponuje zebrać grupkę chętnych, umówić się z szefostwem najbliższego domu opieki i pomóc personelowi w zmienianiu pampersów zniedołężniałym pensjonariuszom - spacer z termosem z kawą i koszem kanapek po tych miejscach, gdzie z cała pewnością znajdziemy biednych albo bezdomnych - wreszcie można na koniec zatroszczyć się o braci naszych najmniejszych i zrobić chociaż zrzutkę na schronisko dla zwierząt... cały ten tekst przypomina mi wiele innych podobnych jakie miałem okazje w życiu przeczytać czy wysłuchać - na te wspomnienia zaczynam najzwyczajniej w świecie odczuwać teologiczne mdłości

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]