Reklama

USA: książki pokolenia masakr

USA: książki pokolenia masakr

10.09.2018
Czyta się kilka minut
Gdy świat obiegły zdjęcia klatek, w których służby USA umieściły dzieci zabrane meksykańskim imigrantom, autorzy literatury dziecięcej błyskawicznie skrzyknęli się za pośrednictwem mediów społecznościowych.
W

W ciągu zaledwie 24 godzin zebrali ponad 4 tys. podpisów pod petycją przeciwko stosowaniu przez administrację Trumpa praktyk rodem z dystopii, a następnie zgromadzili 240 tys. dolarów na pomoc prawną dla rozdzielonych rodzin.

Literatura młodzieżowa w Stanach coraz częściej porusza temat uprzedzeń i przemocy, także tej związanej z bronią palną. Tylko w ostatnich miesiącach pojawiło się kilkanaście nowych tytułów, wiele z nich trafia na listy bestsellerów. ©℗

Czytaj także: Jan Smoleński: Pokolenie masakr

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]