Reklama

Ukryte talenty

Ukryte talenty

28.07.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
j

jak sądzisz, która z przypowiastek Nieprzyjaciela jest najstraszniejsza? Która winna mrozić śmiertelnikom krew w żyłach i stawiać im włosy dęba? Któraż to nam, złym duchom, podsuwa mimochodem jedną z doskonalszych metod wodzenia na pokuszenie, na manowce, ku przepaści?
Odpowiedź znajdziesz w 25. rozdziale historii o Cieśli, którą spisał ów zwariowany celnik, co dołączył do bandy Dwunastu. Tak, właśnie – idzie mi o tamtą, z pozoru błahą opowiastkę o talentach. Dziwisz się, co tu przeraża, lęk budzi i trwogę? Ślepyś, jak wielu z naszych podopiecznych – z tą jedynie subtelną różnicą, że ich dopiero zaprowadzi to do miejsca, w którym Ty od dawna tkwisz po uszy i po wsze czasy siedzieć będziesz. Niestety, wszystko Ci trzeba tłumaczyć jak nierozgarniętemu dziecku. Trudno – niech i tak będzie, ale mizerną, jak to zwykle u Nieprzyjaciela, fabułę chyba w ogólności znasz? Pan wybiera się...

3739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]