Reklama

U źródeł wiary

U źródeł wiary

31.05.2006
Czyta się kilka minut
Jan Paweł II mawiał o katedrze wawelskiej, że jest Matką, która go zrodziła. Benedykt XVI aż takich więzi z tym miejscem oczywiście nie ma, ale z pewnością jest ono dla niego odkrywcze.
N

Na wzgórzu wawelskim witała Papieża Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, a także pracownicy i mieszkańcy zamku. Benedykt XVI wszedł do katedry od strony południowej. Przywitał się z proboszczem, ks. infułatem Januszem Bielańskim, Kapitułą Katedralną i jej dziekanem bp. Janem Szkodoniem, a także dyrektorem Zamku prof. Janem Ostrowskim. Towarzyszył mu orszak, w którym znajdowali się m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz, Franciszek Macharski, Józef Glemp i Walter Kasper.

Benedykt XVI modlił się chwilę przy konfesji św. Stanisława. Warto dodać, że doskonale zna rolę, jaką w polskim Kościele pełni ten święty: był przecież w Krakowie jako legat papieski na rocznicę kanonizacji biskupa męczennika w 2003 r. - głosił wówczas kazanie i prowadził majową procesję na Skałkę. Tym razem na ołtarzu wystawiono najważniejsze obiekty dokumentujące przeszłość Polski i...

2117

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]