Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Tylko literatury żal

Tylko literatury żal

06.04.2007
Czyta się kilka minut
800 stron druku, ponad 1000 haseł, 12 redaktorów odpowiedzialnych za poszczególne działy, 50 autorów not - to musi imponować. Przynajmniej do chwili, kiedy czytelnik nie zawoła: sprawdzam!.
O

Około roku 2000 w Krakowie ukonstytuowało się środowisko artystyczno-intelektualne, które znamy jako "Ha!art". Młodzi pisarze i krytycy, podówczas studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, błyskawicznie przekształcili własny krąg towarzyski w ogólnopolską centralę młodoliteracką, stali się liderami wstępującej formacji. Organizowali spotkania i konferencje, festiwale i dyskusje. Wszystko po to, żeby przekonać publiczność kulturalną, że właśnie na scenę literacką wkroczyło nowe, prężne i kreatywne pokolenie (tzw. roczniki siedemdziesiąte). Ukoronowaniem tych autopromocyjnych - najzupełniej zrozumiałych - zabiegów było ogłoszenie opasłej księgi "Tekstylia. O »rocznikach siedemdziesiątych«" (2002). Pod jedną okładką znalazły się: antologia poezji i prozy, słownik pisarzy, instytucji i zjawisk związanych z twórczością najmłodszych literatów oraz zbiór najważniejszych tekstów...

12721

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]