Reklama

Tylko kobiety

Tylko kobiety

25.09.2006
Czyta się kilka minut
Pijane matki pozostawiające dzieci bez opieki w miejscach publicznych będą kierowane na przymusowe leczenie, a w drastycznych przypadkach - pozbawiane praw rodzicielskich. Sprawami będzie się zajmowało czterech prokuratorów z jedynego w Polsce międzyrejonowego wydziału ds. karnych przy Prokuraturze Kraków Śródmieście-Wschód. Zdaniem prokuratury, matek zaniedbujących opieki nad dziećmi z powodu alkoholu jest coraz więcej, a dotychczas wyznaczane kary - za mało skuteczne.
T

Takie rozwiązanie to oddelegowanie odpowiedzialności za zaniechanie opieki nad dziećmi na kobiety. Trudno zrozumieć, dlaczego podobne konsekwencje nie mogą grozić obojgu rodzicom i dlaczego nikt dotychczas nie wpadł na pomysł powołania "specjalnego zespołu prokuratorów", zajmującego się ojcami nadużywającymi alkoholu, stosującymi przemoc domową czy opuszczającymi rodzinę i niepłacącymi alimentów. Czy alkoholizm matek jest tak dojmującym problemem społecznym, że potrzeba "wejścia prokuratora"? Zamiast niego, pijące matki "zapominające" o dzieciach o wiele bardziej potrzebują pracownika socjalnego i psychologa.

660

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]