Reklama

Twoja wiara bez uczynków

Twoja wiara bez uczynków

16.11.2010
Czyta się kilka minut
Wyobrażam sobie, że po śmierci w dalszym ciągu coś "się dzieje". Mogą być przecież inne rzeczywistości, o których nie wiemy. Ale prawo do twórczości z pewnością trwa - mówił prof. Wiesław Chrzanowski na łamach TP. Marszałek Sejmu I kadencji i minister sprawiedliwości, opozycjonista i twórca ZChN, nie żyje. Miał 89 lat. Przypominamy tamtą rozmowę.
Wiesław Chrzanowski / fot. Donat Brykczyński / Reporter

PRZECZYTAJ TAKŻE NIEPUBLIKOWANE FRAGMENTY PONIŻSZEJ ROZMOWY Z WIESŁAWEM CHRZANOWSKIM >>

Tomasz Ponikło: Pańskie życie miało potoczyć się inaczej...

Wiesław Chrzanowski: Przed wojną chciałem być aktorem, biegałem od teatru do teatru, bo dla młodzieży były specjalne tanie przedstawienia. Życie publiczne nie zaprzątało mi głowy. Ale wojna zdeterminowała ciąg dalszy. Czas konspiracji, tajnych studiów, wreszcie Powstanie, i dyskusje na salonach u Joanny Munkowej czy Wandy Falkowskiej, gdzie gromadzili się ludzie od bliskiego mi Janka Strzeleckiego, socjalisty ze Związku Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej, przez partyjnych, aż po mnie, postrzeganego jako reprezentant skrajnej prawicy. Szczególnie w jałowych latach 60. i 70. to była namiastka innego życia. Skoro na takich salonach jest przyjmowany -...

21379

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]