Reklama

Ładowanie...

TVPkultura w czasach zarazy

23.03.2010
Czyta się kilka minut
By TVP Kultura mogła przetrwać, jej redaktorzy muszą znaleźć prywatne i publiczne instytucje zewnętrzne, które będą gotowe sfinansować produkcję programów. Tak zdecydował zarząd TVP.
O

Od wielu miesięcy los TVP Kultura jest niepewny. Poprzedni zarząd telewizji zapowiedział likwidację anten tematycznych, uzasadniając swą decyzję powodami ekonomicznymi. W obliczu kryzysu finansowego media publiczne zostały zmuszone do szukania oszczędności, co w praktyce oznaczało, że pod nóż idą kanały, które utrzymywane są z dochodów TVP, a do tych należy m.in. antena kulturalna.

By stworzyć pozory troski o misję publiczną, likwidacja telewizji tematycznych została rozłożona na etapy. Pierwszym z nich było zwinięcie poszczególnych anten i utworzenie z nich jednego pasma. Protesty środowisk twórczych i dziennikarzy przyniosły wymierny efekt w postaci dotacji ministra kultury, który w 2009 r. przeznaczył na TVP Kultura 3 mln. złotych. Dzięki przyznanym środkom antena mogła sfinansować część swej działalności programowej, choć zapotrzebowanie było znacznie...

4721

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]