Reklama

TP Historia - 85.Boniecki

Tusk nabrał powietrza

Tusk nabrał powietrza

27.05.2013
Czyta się kilka minut
Donald Tusk stanął na ubitej ziemi i powiedział kryjącym się po kątach partyjnym konkurentom:

„Wychodźcie! Gra idzie nie tylko o Platformę, ale o fotel premiera i kształt całego rządu. Kto mnie pokona, weźmie wszystko. Każde zwycięstwo jest słodkie, ale jeśli pokonam konkurentów, będzie jeszcze słodsze”.
Szef rządu bez problemów przeforsował przyśpieszenie wyborów w partii oraz to, że przywódca będzie wyłaniany w głosowaniu przez wszystkich członków. Pierwszy raz od dawna zachował się jak stuprocentowy lider. Jego przekaz był trochę chłopacki, trochę podwórkowy, ale oczywisty: jeśli ktoś ma ochotę na konfrontację, proszę bardzo.
Odpowiedziała mu cisza. Domniemani konkurenci, Grzegorz Schetyna i Jarosław Gowin, są zbyt słabi, by otwarcie stawić mu czoło. Muszą knuć w gabinetach, budować frakcje, układać strategie. Tusk na ich tle wypada jak wojownik.
Rekonstrukcja rządu odeszła na drugi plan. Teraz głównym tematem będzie walka o PO, gdzie Tusk ma zdecydowanie...

1369

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]