Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Trump obsadza Sąd Najwyższy USA

Trump obsadza Sąd Najwyższy USA

02.07.2018
Czyta się kilka minut
81-letni Anthony Kennedy, sędzia Sądu Najwyższego USA, przeszedł na emeryturę.
T

To ważne, gdyż ten sędzia o poglądach centrowych często miał wpływ na ostateczną decyzję 9-osobowego Sądu. Jest niemal pewne, że jego następcą będzie konserwatysta, co daje konserwatystom stałą przewagę.

Obstrukcjonizm Partii Republikańskiej w Senacie za drugiej kadencji Obamy przyniósł efekty: dzięki tej taktyce obecny prezydent Trump mógł nominować także następcę Antonina Scalii (zmarłego jeszcze przed wyborami prezydenckimi) i ponad stu sędziów niższych sądów federalnych. W ten sposób Trump może pośrednio wpłynąć na linię orzecznictwa SN na całe dekady.

W tle emerytury Kennedy’ego majaczy też rosyjskie śledztwo FBI: syn sędziego, ważny menadżer Deutsche Bank (będącego pod lupą śledczych z powodu prania brudnych rosyjskich pieniędzy), udzielił Trumpowi ponad miliona dolarów pożyczki, gdy inne banki odmawiały. ©

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Milion dolarów to drobne, które Trump nosi w tylnej kieszeni. Wracając do meritum. Mam nadzieję, że nasi KOD-owcy pojadą protestować do Waszyngtonu ( i już nigdy nie wrócą ).
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]