Reklama

Truchtający kondukt

Truchtający kondukt

19.05.2008
Czyta się kilka minut
Miejsce jest zawsze to samo. Pogrzeby odbywają się w zaklętym kręgu niemożności, tak nieco pokątnie. Kondukt przybywa, niestety, z nieuchronną regularnością.
C

Czasem kroczy majestatycznie, czasem maszeruje żwawiej, ostatnio zaś jakby truchtał. Niezbyt godnie to wygląda, przydałby się specjalista. Na szczęście Uniwersytet w Bath otwiera nowy kierunek kształcenia: reżyseria pogrzebów. W programie: kuszące zajęcia praktyczne i teoretyczne m.in. z etyki pogrzebowej, harmonogramu pogrzebu itd. Kurs dwuletni (studia dzienne) lub trzyletni (zaoczne). I to akurat nie jest dobra wiadomość - reżyser może być potrzebny wcześniej.

W gruncie rzeczy społeczeństwo było przez te ostatnie pół roku jakieś takie nieobecne, żeby nie powiedzieć nieprzytomne błogą grupową drzemką, a wobec braku przytomności społeczeństwa wiele rzeczy uchodzi władzy płazem. Władza to, niestety, dyskontuje niewłaściwie, a gdy społeczeństwo wyrywa się z objęć snu - "brata śmierci", sondażowe odsetki lecą na twarz niczym WIG-20 i władza jest w plecy, w ...

2823

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]