Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

The Beatles, „Love"

The Beatles, „Love"

04.12.2006
Czyta się kilka minut
O

Od połowy lat 90. zaczęły się ukazywać nowe płyty Beatlesów. Niektóre miały przede wszystkim charakter dokumentalny (nagrania dla BBC), inne, przedstawiając archiwa, okazywały się fascynującym dowodem ogromu pracy studyjnej, wykonanej przez liverpoolski kwartet. "Yellow Submarine Songtrack" była zbiorem piosenek z tytułowego filmu, wspaniale zremasterowanych, a co więcej, wydawcy niejednokrotnie decydowali się na zmianę przestrzennych relacji dźwięku czy korekty w zakresie dynamiki.

"Love" z kolei jest zapisem muzyki przygotowanej do baletowego spektaklu zespołu Cirque du Soleil. George Martin, producent, a przede wszystkim rozumiejący, pełen inwencji współtwórca płyt Wielkiej Czwórki, raz jeszcze zaczął beatlesowską sesję. Działał w porozumieniu z McCartneyem i Starrem, tudzież z Yoko Ono i Olivią Harrison. Współpracę przy konsolecie zaproponował synowi,...

3215

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]