Reklama

Targi na Stegnach

Targi na Stegnach

04.05.2003
Czyta się kilka minut
Na nic by się zdał upór organizatorów, gdyby Targi Wydawców Katolickich nie odpowiadały realnej potrzebie. Odbywająca się już po raz dziewiąty impreza na warszawskich Stegnach pozwala zobaczyć, gdzie zapuszcza się dziś myśl katolików.
O

Od 25 do 27 kwietnia swój dorobek prezentowało 91 wydawców z kraju i (ślado-wo) z zagranicy. Gościem honorowym było wydawnictwo franciszkanów z Moskwy z „Encyklopedią Katolicką”. Wydano już tomy od A do Z (w alfabecie rosyjskim Z jest dziewiątą literą). - Odkąd są te targi, organizatorzy innych zabiegają o nasz udział - mówi prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ks. Marek Otolski. - Widać też, że jest zapotrzebowanie na ważne i poważne książki religijne. Skoro wydawcy muszą się liczyć z „popytem”, dowiadujemy się nie tylko o aspiracjach myślicieli, ale i o potrzebach czytelników. Ktoś przecież te nowe pozycje kupuje, czyta.

Przed wejściem miła panienka podaje mi ulotkę „Antyk. Pismo konserwatystów”. Który „Antyk”? - pytam. Z placu Grzybowskiego. Więc ja, że jestem z „Tygodnika”. Uśmiech. To nic, mogę ulotkę zatrzymać. „Antyk”, ale ten z Kęt, nagrodzono „Feniksem” za serię...

4463

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]