Reklama

Ładowanie...

Targi na Stegnach

04.05.2003
Czyta się kilka minut
Na nic by się zdał upór organizatorów, gdyby Targi Wydawców Katolickich nie odpowiadały realnej potrzebie. Odbywająca się już po raz dziewiąty impreza na warszawskich Stegnach pozwala zobaczyć, gdzie zapuszcza się dziś myśl katolików.
O

Od 25 do 27 kwietnia swój dorobek prezentowało 91 wydawców z kraju i (ślado-wo) z zagranicy. Gościem honorowym było wydawnictwo franciszkanów z Moskwy z „Encyklopedią Katolicką”. Wydano już tomy od A do Z (w alfabecie rosyjskim Z jest dziewiątą literą). - Odkąd są te targi, organizatorzy innych zabiegają o nasz udział - mówi prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ks. Marek Otolski. - Widać też, że jest zapotrzebowanie na ważne i poważne książki religijne. Skoro wydawcy muszą się liczyć z „popytem”, dowiadujemy się nie tylko o aspiracjach myślicieli, ale i o potrzebach czytelników. Ktoś przecież te nowe pozycje kupuje, czyta.

Przed wejściem miła panienka podaje mi ulotkę „Antyk. Pismo konserwatystów”. Który „Antyk”? - pytam. Z placu Grzybowskiego. Więc ja, że jestem z „Tygodnika”. Uśmiech. To nic, mogę ulotkę zatrzymać. „Antyk”, ale ten z Kęt, nagrodzono „Feniksem” za serię...

4463

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]