Reklama

Weekend z książką

Weekend z książką

19.10.2003
Czyta się kilka minut
Przed krakowianami kolejne targi książki. W formie innej niż np. te we Frankfurcie, ale za to pełne atrakcji dla czytelników. A to o nich przecież chodzi.
N

Na rozpoczynającej się 23 października 7. edycji krakowskiej imprezy będzie około trzystu wystawców. Nieco mniej niż rok wcześniej. - Ale to i tak sukces - mówi Joanna Sułek, komisarz Targów - przy obecnej recesji większość imprez targowych w Polsce odnotowała spadek. Targi postrzegane są jako rodzaj reklamy, a wydatki na reklamę tnie się najpierw.

Polskie targi książki bardziej przypominają zbiorowe promocje niż imprezy takie, jak we Frankfurcie, Moskwie, Londynie i Chicago - wielkie spotkania wydawców nastawione przede wszystkim na transakcje prawami autorskimi. U nas chodzi raczej o spotkanie wydawcy z czytelnikiem, a hale wystawiennicze zmieniają się w wielką księgarnię. - Wysłaliśmy też jednak zaproszenia do agencji literackich - dodaje Joanna Sułek.

Akurat krakowska impreza ma wiele pomysłów na urozmaicenie formuły i program 7. Targów...

6425

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]