Reklama

Ryszard Petru: Tani Polacy

Ryszard Petru: Tani Polacy

05.07.2015
Czyta się kilka minut
To, że zatrudnieni na umowy czasowe mają niską płacę, nie wynika ze „śmieciówek”, tylko z promocji taniej siły roboczej w Polsce.
Fot. Marcin Kaliński
P

PAWEŁ RESZKA: Jest Pan wkurzony?

RYSZARD PETRU, założyciel stowarzyszenia NowoczesnaPL: Jestem, ale inaczej niż Paweł Kukiz. W Polsce udało się bardzo wiele po 1989 r., tyle że sprawy idą za wolno. Politycy, którzy rządzą nami od 25 lat, nie rozumieją wyzwań współczesnego świata. Czasami nie rozumieją nawet języka współczesności.

Na przykład?

Kiedy mówiłem, że można inaczej finansować partie polityczne i wspomniałem o mikrofinansowaniu społecznościowym, czyli zbieraniu pieniędzy przez internet, widziałem twarz Ryszarda Kalisza. To niezrozumienie w oczach…

Nie znał słowa?

Sądzę, że nie miał pojęcia, że istnieje taki mechanizm.

Gospodarka się rozwija, 25 lat sukcesu, a ludzie wkurzeni. Co poszło nie tak?

Polacy mają aspiracje i porównują Polskę nie z...

11261

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pewnych ludzi nie można ruszyć, tak się zakorzenili wraz ze swoją dydaktyką, iż trzeba by jakiegoś wewnętrznego poruszenia. Młody człowiek nie ma innego wyjścia,musi zaliczyć. Na krakowskich uczelniach sytuacja jest tragiczna, doktorat to nie wiedza, trzeba stanąć w kolejce PO tytuł i czekać.

Poniekąd przytępił moje zastrzeżenia do pana Petru, ale i tak kojarzone z nim nazwisko "Balcerowicz" sprawia, że na tą partię głosu nie oddam.

"To, że zatrudnieni na umowy czasowe mają niską płacę, nie wynika ze „śmieciówek”, tylko z promocji taniej siły roboczej w Polsce" - powiedział Ryszard Petru. Nie powiedział na ile wycenia "siłę roboczą" w swojej firmie i jaki sposób zatrudnienia preferuje. Chciałbym też wiedzieć, czy porównywał warunki pracowników w firmach zarządzanych przez Polaków i cudzoziemców.

ale skorumpowani dziennikarze nie pociągną wątku, to byłoby wbrew ich portfelom.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]