Reklama

Ładowanie...

Taktyka

05.03.2007
Czyta się kilka minut
Żeby bez przerwy coś się działo, jakaś awantura, konflikt, afera, zapowiedź, wypowiedź, konferencja, podejrzenie, posądzenie, pomówienie, misja, transmisja, komisja, dymisja, zagrożenie koalicji, rozwalenie koalicji, zmartwychwstanie koalicji, jakiś przeciek, wyciek, naciek, zderzenie, zdemaskowanie, przypięcie orderu, zakucie w kajdany, coś, co by zakryło kryzys służby zdrowia, kolei, zaufania, emigrację zarobkową, niezmniejszane podatki, niebudujące się mieszkania i autostrady - żeby tylko bez przerwy coś się działo i odwracało uwagę od tego, że naprawdę nic się nie dzieje.
C

Co

Myślę o tym, co nam pozostanie za kilka lub kilkanaście lat po tym gorączkowym rozgrzebywaniu historii najnowszej i wydobywaniu z niej obrazów przypadkowych, wyrywkowych, zamazanych albo celowo wykrzywionych. Jakaś cząstka wiedzy o nas samych? Jakieś okaleczenia, zgrubienia i skazy w nas samych? Czy - co może najbardziej prawdopodobne - jakieś wielkie Nic?

Baśń

W "Gazecie Wyborczej" z 8 lutego 2007 r. ukazało się na pierwszej stronie oryginalne zdjęcie: duży bryłowaty Ludwik Dorn pochyla się nad dwiema główkami braci Kaczyńskich. W zdjęciu tym jest jakby nastrój baśni, zwłaszcza baśni innych braci - Grimm. Prosiłaby się jeszcze powłóczysta, obramowana futrem szata i dwie małe czerwone czapeczki. I jeszcze śnieg. Dużo padających, wielkich płatków śniegu. W nastrój baśni wkomponowuje się i to...

977

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]