Reklama

Taktyka

Taktyka

05.03.2007
Czyta się kilka minut
Żeby bez przerwy coś się działo, jakaś awantura, konflikt, afera, zapowiedź, wypowiedź, konferencja, podejrzenie, posądzenie, pomówienie, misja, transmisja, komisja, dymisja, zagrożenie koalicji, rozwalenie koalicji, zmartwychwstanie koalicji, jakiś przeciek, wyciek, naciek, zderzenie, zdemaskowanie, przypięcie orderu, zakucie w kajdany, coś, co by zakryło kryzys służby zdrowia, kolei, zaufania, emigrację zarobkową, niezmniejszane podatki, niebudujące się mieszkania i autostrady - żeby tylko bez przerwy coś się działo i odwracało uwagę od tego, że naprawdę nic się nie dzieje.
C

Co

Myślę o tym, co nam pozostanie za kilka lub kilkanaście lat po tym gorączkowym rozgrzebywaniu historii najnowszej i wydobywaniu z niej obrazów przypadkowych, wyrywkowych, zamazanych albo celowo wykrzywionych. Jakaś cząstka wiedzy o nas samych? Jakieś okaleczenia, zgrubienia i skazy w nas samych? Czy - co może najbardziej prawdopodobne - jakieś wielkie Nic?

Baśń

W "Gazecie Wyborczej" z 8 lutego 2007 r. ukazało się na pierwszej stronie oryginalne zdjęcie: duży bryłowaty Ludwik Dorn pochyla się nad dwiema główkami braci Kaczyńskich. W zdjęciu tym jest jakby nastrój baśni, zwłaszcza baśni innych braci - Grimm. Prosiłaby się jeszcze powłóczysta, obramowana futrem szata i dwie małe czerwone czapeczki. I jeszcze śnieg. Dużo padających, wielkich płatków śniegu. W nastrój baśni wkomponowuje się i to...

977

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]