Reklama

Kto chce obalić Franciszka

Kto chce obalić Franciszka

27.03.2019
Czyta się kilka minut
Grupa katolickich milionerów przy wsparciu byłych agentów FBI chce, manipulując Wikipedią, ustawić wynik kolejnego konklawe? To nie jest scenariusz sensacyjnego filmu...
Papież Franciszek / fot. VINCENZO PINTO / AFP / East News
Papież Franciszek / fot. VINCENZO PINTO / AFP / East News

Posłuchaj

G

Gdyby tę historię opisał Dan Brown, komentowalibyśmy, że to zbyt nieprawdopodobne. Ale opisał ją wybitny watykanista Andrea Tornielli wraz z Giannim Valentem – obaj jako dziennikarze turyńskiej "La Stampy". Historia ta rzuca nowe światło na niedawny skandal wokół byłego kardynała McCarricka i zarzutów, które Franciszkowi postawił były nuncjusz w Waszyngtonie abp Carlo Maria Vigano, wzywając go do dymisji. Kto chce obalić papieża? – odpowiedzi w najnowszym odcinku Podkastu Powszechnego szuka dziennikarz działu Wiara Edward Augustyn, autor artykułu pt. „Wojna hybrydowa w Kościele”.

Kto stoi za rewelacjami abp. Vigano i co się w sprawie McCarricka okazało? Czym jest "Red Hat Report" i czy to dopiero początek pełzającego puczu przeciw Franciszkowi? 

Wykorzystano utwór "Hot Pursuit", Kevin MacLeod (incompetech.com) na licencji Creative Commons: By Attribution 3.0 License


Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

PODKAST POWSZECHNY

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

paru polskich biskupów dorzuciło się do interesu

To istotnie jest niesłychane, aby biznes i FBI czy jakikolwiek wywiad rządził światem i miał aspiracje do obalenia Papieża. Trzymajmy kciuki za Franciszka.

To istotnie jest niesłychane, aby biznes i FBI czy jakikolwiek wywiad rządził światem i miał aspiracje do obalenia Papieża. Trzymajmy kciuki za Franciszka.

Moim zdaniem Franciszek robi kawał dobrej roboty. I mam nadzieje, że mnie nie zawiedzie. Jest dla mnie dobrym człowiekiem i mam nadzieje, że zrobi mi przysługę i zaopiekuje się potomstwem. Jego zadaniem jest ojcowanie synagogą w Chrystusie skoro lubi pierwsze miejsca i pozdrowienia na rynkach i placach. Mnie to nie robi.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz