Reklama

Szpital nie musi pożyczać na lekarstwa

Szpital nie musi pożyczać na lekarstwa

19.05.2008
Czyta się kilka minut
Obawy przed oddaniem szpitali w prywatne ręce nie mają podstaw. Nasz strach bierze się z dezinformacji i niewiary, że służba zdrowia może działać efektywnie.
W

W szufladzie mojego redakcyjnego biurka przypadkowo zachowała się kaseta nagrana w Ząbkowicach Śląskich ostatniego dnia marca 2005 r. Materiał nigdy nie został wyemitowany - tego dnia wieczorem okazało się, że stan zdrowia Jana Pawła II gwałtownie się pogorszył, i wszystkie inne sprawy przestały być ważne.

A w Ząbkowicach również rozgrywał się dramat. Władze powiatu postanowiły sprzedać jedyny w mieście szpital prywatnej spółce z Wrocławia. Właściwie musiały to zrobić, bo dług placówki sięgał 38 mln zł i zagrażał budżetowi powiatu.

Kiedy przyjechała kamera TVN, wszyscy pracownicy - ponad 200 - byli od 3 miesięcy na wypowiedzeniach. Tylko część załogi mogła liczyć na przyjęcie do prywatnej placówki. Nowego szpitala jednak jeszcze nie było; na 10 dni ze względów sanitarno-remontowych trzeba było zamknąć stary budynek. Chorych wypisywano do domów...

10924

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]