Reklama

Szkoła obywateli

02.03.2003
Czyta się kilka minut
Z Jarosławem Gowinem, rektorem uczelni, rozmawia Agnieszka Sabor
A

AGNIESZKA SABOR: Czy w Polsce jest miejsce na jeszcze jedną wyższą szkołę niepubliczną?
JAROSŁAW GOWIN: Jest miejsce na jeden jej typ. Chodzi o instytucję małą, elitarną, nastawioną na kształcenie porównywalne z tym, co oferują najlepsze uczelnie państwowe. Rynek pracy przestał już wchłaniać wszystkich absolwentów. Teraz poszukuje się wyłącznie bardzo dobrych absolwentów.

Jak ich wykształcić?
Trzeba uważnie obserwować i prognozować zmiany na rynku pracy. Wynikają one z integracji z UE oraz z tempa rozwoju technologicznego, co zmusi dzisiejszych maturzystów do wielokrotnej zmiany kwalifikacji. Nowoczesna edukacja musi odejść od sławetnego „3 z” (zakuć, zdać, zapomnieć) i od wąskiej specjalizacji. Dziś na rynku pracy najpotrzebniejsza jest otwarta głowa. Będziemy się więc starali uczyć kreatywnego myślenia i dopiero na jego bazie -...

9260

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]