Reklama

Szkoła obywateli

Szkoła obywateli

02.03.2003
Czyta się kilka minut
Z Jarosławem Gowinem, rektorem uczelni, rozmawia Agnieszka Sabor
A

AGNIESZKA SABOR: Czy w Polsce jest miejsce na jeszcze jedną wyższą szkołę niepubliczną?
JAROSŁAW GOWIN: Jest miejsce na jeden jej typ. Chodzi o instytucję małą, elitarną, nastawioną na kształcenie porównywalne z tym, co oferują najlepsze uczelnie państwowe. Rynek pracy przestał już wchłaniać wszystkich absolwentów. Teraz poszukuje się wyłącznie bardzo dobrych absolwentów.

Jak ich wykształcić?
Trzeba uważnie obserwować i prognozować zmiany na rynku pracy. Wynikają one z integracji z UE oraz z tempa rozwoju technologicznego, co zmusi dzisiejszych maturzystów do wielokrotnej zmiany kwalifikacji. Nowoczesna edukacja musi odejść od sławetnego „3 z” (zakuć, zdać, zapomnieć) i od wąskiej specjalizacji. Dziś na rynku pracy najpotrzebniejsza jest otwarta głowa. Będziemy się więc starali uczyć kreatywnego myślenia i dopiero na jego bazie -...

9260

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]