Reklama

Szczepionka na rewolucje

Szczepionka na rewolucje

11.12.2005
Czyta się kilka minut
Natalia Witrenko mówi o swoich zwolennikach jak o apostołach: To nasi emisariusze. Pokazali naszą siłę. Teraz będą nieść to słowo prawdy o NATO po całym kraju.
R

Rzeczywiście, wiec protestu przeciw NATO zgromadził w ubiegły czwartek kilka tysięcy ludzi na kijowskim Majdanie. Przyjechali głównie ze wschodu i południa kraju. Trzymają flagi z pięcioramienną gwiazdą i goździkiem - symbolem Postępowej Socjalistycznej Partii Ukrainy. Starsi, młodzież z Młodej Gwardii (młodzieżówki partii Witrenko) i prawosławni, należący do Ukraińskiej Cerkwi Moskiewskiego Patriarchatu. Obwieszeni świętymi obrazkami i symbolami z epoki ZSRR, słuchają Witrenko.

A ona przeklina NATO i wychwala “bratnie narody słowiańskie", czyli Ukrainę, Białoruś i Rosję, które powinny być w sojuszu: - Mamy jeden język, który wszyscy rozumiemy - dowodzi. - Więc po co nam Ameryka? Po co banderowski balast?

Ludzie trzymający portrety Natalii Michaiłowny zachwycają się: prawdziwa kobieta, silna i dzielna. Zwyciężymy!

Ze sceny...

9952

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]