Reklama

Szafa gra

Szafa gra

26.06.2018
Czyta się kilka minut
W futbolu ogromną rolę odgrywa przypadek, ale jednak nie przesadzajmy naiwnie, że niby przypadkiem wszystko obróciło się wbrew – bo nie.
M

Miliony Polek i Polaków bardziej się przykładają w pracy, setki tysięcy Polek i Polaków trenują wymagające dyscypliny, a tu tradycyjnie: najpierw monetyzacja, później klops. Polcy i Polaki, macie prawo być wnerwieni! Szczęściu trzeba pomóc, ale „nasi” nie mieli ochoty nawet honorowo przegrać, widocznie czymś innym zajęci. Co było do zdyskontowania, już zdyskontowali, jeszcze tylko odstać swoje na boisku, i zasłużone wakacje.

Żeby uchylić się od zarzutu zaocznego kopania leżących, od razu bez bicia przyznam, że heroicznie obejrzałem mecz otwarcia. Tu i ówdzie – czyli wszędzie – ziały dziury. Ziały i spacerowały po murawie, czasem machając rękami. Między dziurami przemykali z piłką Senegalczycy. Mecz, mecz i po meczu: oni tańczą, my stoimy. Ale przecież Polacy nie kończą mistrzostw świata na pierwszym spotkaniu z przeciwnikiem. Kończą dopiero na drugim. Przeczuwałem oczywiste,...

2648

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]