Reklama

Sytuacja nie tak groźna

Sytuacja nie tak groźna

07.09.2013
Czyta się kilka minut
Wielka debata na temat „czy religia w szkole?” przetoczyła się przez Polskę zaraz po przełomie 1989 roku. Teraz nie pytamy „czy?”, ale „jak?”. Co zrobić, żeby lekcje religii, które w szkole są, były lepsze i pożyteczniejsze.
W

Wypowiedź prof. Jana Woleńskiego jest ważna nie tylko ze względu na osobę i autorytet Autora, ale również dlatego, że wyraża ona wątpliwości i zastrzeżenia bardzo wielu osób. Jest jeszcze jeden powód ważności. Profesor nie odmawia dobrej woli obrońcom religii, uznaje szczere intencje księży i w ogóle Kościoła, broniących lekcji religii w szkole. Jakże różne jest to od polemik, w których przeciwnikowi przypisuje się najgorsze motywy i brak dobrej woli.
Także i ja jestem daleki od kwestionowania dobrych racji Profesora oraz osób myślących podobnie. Wszystkim nam chodzi o dobro szkoły, dzieci i młodzieży.
Kwestię, czy nauczanie religii w szkole narusza Konstytucję, zostawiam prawnikom (zwłaszcza że prof. Woleński ma, oprócz filozoficznego, wykształcenie prawnicze). Zgadzam się z Profesorem co do tego, że religijna edukacja nie musi się dokonywać w murach szkolnych (jeśli w...

5111

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]