Reklama

Święta, święta i po świętach

Święta, święta i po świętach

25.06.2012
Czyta się kilka minut
Niewykluczone, że już niedługo Euro 2012 będziemy wspominać jako uroczyste zakończenie względnie beztroskich czasów, gdy przynajmniej można było udawać, iż omijają nas naprawdę poważne problemy.
C

Czy mamy je zatem ocenić jako zbędną rozrywkę, jeszcze bardziej odsuwającą moment, w którym zmierzymy się z kwestiami demografii, energetyki, kryzysu finansowego albo miejsca w światowym podziale pracy? Bynajmniej. Dzięki Euro możemy przystąpić do ich rozwiązywania z pewnością siebie – organizacja wielkiej imprezy okazała się całkowicie na nasze siły. Wiara we własne możliwości przyda się na pewno. Nie jest zła także świadomość, że czasami może się nie udać, jak naszej reprezentacji. Bo same nadzieje i dobre chęci nie wystarczają.

Jeśli coś było w sprawie Euro na wyrost, to wcześniejsze nadzieje rządzących i obawy opozycji. Do kolejnych wyborów pozostały dwa lata. Do tych przesądzających o realnym rządzeniu krajem – trzy. To czas, w którym trzeba będzie podjąć jeszcze wiele decyzji i pokazać, czego się naprawdę chce. Euro jako takie nie przechyla politycznej szali na żadną...

1864

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]