Reklama

Święci jak Bóg

Święci jak Bóg

17.02.2014
Czyta się kilka minut
Tak – z jednym wyjątkiem. Zapewne każdy z nas marzy czasem o tym, by choć na chwilę stać się bogiem. Buntujemy się przecież przeciw niesprawiedliwości.
N

Niełatwo przychodzi nam patrzenie na umierających z głodu. Przerażają nas doniesienia o okrucieństwach wojennych, jak też zamachach terrorystycznych. Do tego dochodzi rozpacz tych, którzy tracą swoich najbliższych z powodu chorób, wypadków komunikacyjnych czy starości.
Jednocześnie marzy nam się świat jak z bajki: piękny świat szczęśliwych ludzi. A tymczasem jest, jak jest, i inaczej nie będzie: mimo pragnień, snów i marzeń, mimo poczynań naprawdę heroicznych biedy nie mają zamiaru nas opuścić. Zszyjesz, człowieku, w jednym miejscu, to ci się rozpruje w stu innych. Wobec tej biedy jesteśmy bezradni. A wygląda na to, że bezradny jest również Ten, kto stworzył ten świat. Dlaczego stworzył go takim, jaki jest? Na to pytanie dobrej odpowiedzi nie mamy. Subtelne spekulacje teologów i filozofów, nie mówiąc już o innych uczonych, spełzają na niczym w zderzeniu z płaczem dziecka,...

3227

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]