Reklama

Strategia dla Europy

Strategia dla Europy

07.06.2011
Czyta się kilka minut
Prof. Antoni Kukliński, współinicjator cyklu Konferencji Krakowskich: Chcemy nakłaniać nasze społeczeństwo do myślenia o przyszłości, zadawania sobie pytania: Europo, quo vadis?
N

Natalia Sromek: Co jest wyjątkowego w tegorocznej Konferencji Krakowskiej?

Prof. Antoni Kukliński: Konferencja Krakowska jest już czwartą z cyklu naszych konferencji. Ubiegłoroczne spotkanie poświęciliśmy pytaniu: "Polonia - quo vadis?". Naturalne jest zatem, że w roku polskiego przewodnictwa Radzie UE poświęcimy się pytaniu: "Dokąd zmierzasz, Europo?". Chcemy przy tej okazji podjąć bilans sił i słabości Unii Europejskiej, przypomnieć ten niezwykły okres zakładania Wspólnot przed przeszło 50 laty, kiedy to koncepcja ta była przejawem wspaniałej europejskiej myśli strategicznej. Twierdzę, że UE jest największą innowacją instytucjonalną XX wieku. Ale chcemy też pokazać, że obecnie UE znajduje się w głębokim kryzysie myślenia strategicznego: zarówno w kontekście przezwyciężenia barier wewnętrznych, w poszczególnych państwach Wspólnoty,...

3303

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]