Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Stowarzyszenie Edukator

Stowarzyszenie Edukator

19.02.2017
Czyta się kilka minut
Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” z Łomży już od 18 lat ratuje wiejskie szkoły przed likwidacją, nie przyjmując do wiadomości argumentu, „że się nie opłaca”.
Kadr z filmu „Alternatywne przedszkola w Gruzji” Fot. FED
D

Dziś Stowarzyszenie jest organem prowadzącym 40 szkół wiejskich, 28 jednostek edukacji przedszkolnej w środowiskach wiejskich w 4 województwach oraz 2 miejskie przedszkola.
Dzięki staraniom Stowarzyszenia placówki te nie tylko mogą dalej działać, ale zapewniają dzieciom skuteczniejszą i nowocześniejszą edukację. Edukator dba też o dzieci niepełnosprawne. W niemalże wszystkich szkołach otwarto punkty, które oferują możliwość specjalistycznych badań diagnostycznych, jak również wspierają rodziców w procesie rehabilitacji.
Doświadczenie w pomocy dzieciom zebrane przez lata działalności jest bezcenne. Dlatego też Stowarzyszenie chętnie dzieli się nim z partnerskimi organizacjami zza wschodniej granicy.
Na swoim koncie ma udział w wielu programach zagranicznych: przyczyniło się między innymi do powstania nowych przedszkoli na pograniczu gruzińsko-abchaskim, aktywizacji gruzińskich organizacji samorządowych, szczególnie na terenach wiejskich, a także przeprowadziło akcję edukacyjną w ukraińskich szkołach, która miała na celu zwiększenie świadomości praw człowieka wśród dzieci.

Więcej o działalności Stowarzyszenia: www.sosedukator.pl

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]