Reklama

Stowarzyszenie Edukator

Stowarzyszenie Edukator

19.02.2017
Czyta się kilka minut
Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” z Łomży już od 18 lat ratuje wiejskie szkoły przed likwidacją, nie przyjmując do wiadomości argumentu, „że się nie opłaca”.
Kadr z filmu „Alternatywne przedszkola w Gruzji” Fot. FED
D

Dziś Stowarzyszenie jest organem prowadzącym 40 szkół wiejskich, 28 jednostek edukacji przedszkolnej w środowiskach wiejskich w 4 województwach oraz 2 miejskie przedszkola.
Dzięki staraniom Stowarzyszenia placówki te nie tylko mogą dalej działać, ale zapewniają dzieciom skuteczniejszą i nowocześniejszą edukację. Edukator dba też o dzieci niepełnosprawne. W niemalże wszystkich szkołach otwarto punkty, które oferują możliwość specjalistycznych badań diagnostycznych, jak również wspierają rodziców w procesie rehabilitacji.
Doświadczenie w pomocy dzieciom zebrane przez lata działalności jest bezcenne. Dlatego też Stowarzyszenie chętnie dzieli się nim z partnerskimi organizacjami zza wschodniej granicy.
Na swoim koncie ma udział w wielu programach zagranicznych: przyczyniło się między innymi do powstania nowych przedszkoli na pograniczu gruzińsko-abchaskim, aktywizacji gruzińskich organizacji samorządowych, szczególnie na terenach wiejskich, a także przeprowadziło akcję edukacyjną w ukraińskich szkołach, która miała na celu zwiększenie świadomości praw człowieka wśród dzieci.

Więcej o działalności Stowarzyszenia: www.sosedukator.pl

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]