Reklama

Stop islamizacji wikingów!

Stop islamizacji wikingów!

17.10.2017
Czyta się kilka minut
Czy skandynawska skrajna prawica zacznie wykrzykiwać takie hasła?
ANNIKA LARSSON / MONTAŻ „TP”
P

Po tym, gdy na szatach pogrzebowych wikingów archeolodzy odszyfrowali słowa „Allah” oraz „Ali” (imię kuzyna Mahometa), odżyły pytania, na ile islamskie koncepcje nt. życia po śmierci mogły mieć wpływ na mieszkańców Północy. „Wiemy o kontaktach handlowych wikingów z Azją – mówiła szwedzkiej prasie Annika Larsson z uniwersytetu w Uppsali – ale nigdy nie dyskutujemy o tym, z czym stamtąd wracali”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Najwyższa pora nie tylko na okrzyki i zawołania organizacyjne ale i na czyny.

https://news.artnet.com/art-world/art-historian-debunks-viking-story-1120607
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]