Reklama

Starsi od Świata

Starsi od Świata

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Czas ludzkiego życia zwykło się liczyć od narodzin do śmierci – choć na przykład w starożytnych Chinach i Japonii noworodkowi doliczano jeszcze jeden rok.
T

To pogańskie podejście do życia warte jest uwagi, zwłaszcza gdy nieludzkie zachowania chcemy nazywać pogańskimi. Zbyt wiele zawdzięczamy poganom, by tak ich oczerniać. I tak, za niektórymi teologami i kaznodziejami, mówimy z jednej strony, iż wszyscy jesteśmy ukształtowani według boskiego modelu; z drugiej strony – owo boskie pochodzenie rezerwujemy wyłącznie dla siebie. Warto w tej sprawie posłuchać papieża Franciszka i dać sobie spokój z takim myśleniem. Przecież wcielenie Syna Bożego dotyczy Jezusa z Nazaretu, ale też wszystkich ludzi, całego stworzenia. Dlatego dziw bierze, gdy się czyta takie oto teksty: „»Raj jest otwarty dla całego bożego stworzenia«, powiedział ostatnio papież Franciszek. Słowa te skierował do małego chłopca, któremu zdechł ukochany pies. Wypowiedź ta robi furorę, gdyż kłóci się z dotychczasową doktryną Kościoła, który twierdzi, że zwierzęta nie mają duszy”....

3218

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]