Reklama

Sprostowanie

Sprostowanie

29.08.2016
Czyta się kilka minut
„TP” 35/2016
W

W opublikowanym w „TP” wywiadzie z p. Danim Karavanem, wybitnym artystą projektującym obecnie pomnik Ratującym-Ocaleni, pojawiły się nieścisłe informacje. Muzeum POLIN nie zwróciło się do p. Karavana o przygotowanie projektu. Inicjatorem budowy pomnika jest Fundacja Pamięć i Przyszłość powołana przez p. Zygmunta Rolata – Ocalonego, wielkiego przyjaciela i darczyńcę Muzeum – a nie Muzeum POLIN. Muzeum było w przeszłości konsultowane w sprawie pomnika, ale nie jest w niej stroną, a teren wskazywany jako lokalizacja pomnika nie należy do Muzeum.

​Prof. Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]