Reklama

Sondaż ostateczny

Sondaż ostateczny

04.10.2011
Czyta się kilka minut
Wiadomo już wszystko.
P

Przynajmniej w Ameryce. Czyli wszędzie. "Czy popierasz działania Boga (o ile takowy istnieje)?" - to treść pytania zadanego miarodajnej próbce 928 amerykańskich wyborców przez Public Policy Polling. Niezależny sondaż przeprowadzono telefonicznie. Ganica błędu +/- 3 proc.

Wynik: Bóg uzyskał 52 proc. poparcia, przy aż 40 proc. niezdecydowanych i 9 proc. niezadowolonych. Bóg wypada nieźle na tle Ruperta Murdocha (49 proc. przeciwników) oraz zarówno republikanów, jak i demokratów (po 55 proc. oponentów).

Gorzej oceniono sposób, w jaki Bóg radzi sobie z klęskami żywiołowymi: zaledwie 50 proc. poparcia to wręcz kiepsko jak na Boga. 33 proc. się waha. 13 proc. na nie. Uwaga na młodych wyborców: aż 29 proc. niezadowolonych przed trzydziestką. A przecież od nich zależy następne tysiąc lat! Niedobrze. Nergal na horyzoncie.

Co z braćmi...

1696

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]