Reklama

Smutny koniec Wiosny Ludów?

Smutny koniec Wiosny Ludów?

20.02.2012
Czyta się kilka minut
Od pewnego momentu przestaje się liczyć ofiary. Ściślej mówiąc, nie ma komu ich zliczać: władza nie jest tym zainteresowana, zbuntowani przeciwko niej nie mają takich możliwości, a międzynarodowi obserwatorzy są odcięci od informacji.
O

Ostatnie dane mówią o siedmiu tysiącach zabitych w trwających od 11 miesięcy walkach.

O wojnie w Syrii (trudno wciąż nazywać ją konfliktem, raczej mamy tam do czynienia z wojną domową) mówi się w mediach dużo i mało. Dużo – bo temat powraca raz po raz na czołówki gazet i portali internetowych. Kto chce się dowiedzieć, co dzieje się w Syrii, bez trudu znajdzie podstawowe informacje. Mało – w stosunku do tego, jakie konsekwencje ta wojna może mieć dla przyszłości świata arabskiego i naszych relacji z nim. Rozłam w Radzie Bezpieczeństwa nie jest niczym nowym; to, że Rosja i Chiny opowiedziały się po stronie reżimu Asada, wynika z kalkulacji politycznej i ekonomicznej obu państw. Gorzej, że wobec takiego paraliżu Zachód nie ma pomysłu – a być może sił i woli – by przeciwstawić się rządowej ofensywie przeciwko rewolucjonistom. Na 24 lutego zapowiedziano spotkanie tych państw-...

3215

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]