Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Słodycz, upojenie, kwas

Słodycz, upojenie, kwas

06.08.2018
Czyta się kilka minut
„Wiosnom trzeba pomagać, same nigdy nie będą gorętsze” – śpiewa Pablopavo, zachęcając adresatkę piosenki, by zakończyć spacer w „badylach Okęcia”.
ISTOCK / GETTY IMAGES
D

Dzielnica ta każdemu, kto choć raz leciał ze stolicy, nierozerwalnie kojarzy się z zapięciem pasów i ustawieniem stolika w pozycji pionowej, chociaż jest to również obszar uroczych chaszczy i cudnych manowców między bocznicą a nieużytkiem. Ilekroć samolot schodzi tamtędy do lądowania, łypię przez okienko z ciekawością, czy dostrzegę pary zajęte sobą w błogim zapomnieniu, że nad głowami przetacza im się świat bezlitośnie celowy. Jest za wysoko, by rozeznać się, czy ta czerwona plama to sukienka, czy też strzęp banera reklamowego zawiany pod krzaki, ale od czego jest wyobraźnia.

Czasami wyobraźnia przytłoczona bodźcami nie ma rozpędu, żeby coś ładnego utkać. Lato takie gorące, że jeśli miałbym mu w czymś pomóc, to tylko żeby się z lekka schłodziło. Na szczycie jednego ze wzniesień w krakowskim Podgórzu wkraczam pod rozległe gałęzie rosnących na eksponowanej pozycji mirabelek, bo...

5578

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]