Reklama

Skala skandalu

Skala skandalu

08.03.2011
Czyta się kilka minut
Telewizja publiczna przyzwyczaiła nas do tego, że nazwanie czegoś skandalem (głównie w zarządzaniu kadrami) szybko traci swoją moc, bo oto skandal sprzed trzech dni zostaje zdetronizowany przez superskandal sprzed godziny.
P

Przez jakiś czas telewidzowie śledzili potyczkę dwóch prezesów, swoistą walkę średniowiecznych rycerzy, polegającą na unieważnianiu elektronicznych kart wstępu do zamku na Woronicza. Niedawno przez jakiś czas funkcjonowały dwie rady nadzorcze, a kilkadziesiąt osób z jednego tylko politycznego talk-show odbierało telefony ze sprzecznymi informacjami "grać czy nie grać", które w kabarecie Olgi Lipińskiej brzmiały zabawnie, ale w tym przypadku - złowieszczo.

"No i o co chodzi?" - pyta prezenter satyrycznego programu, grany przez Szymona Majewskiego, w jego show w TVN. Chodzi o władzę, polegającą na możliwości zamawiania audycji telewizyjnych i płacenia za nie; chodzi o wpływy (często tylko domniemane, a na pewno - przesadnie kalkulowane), jakie partie polityczne mogą mieć z tego, że postawią swojego człowieka na menedżerskiej pozycji. Nie chodzi zaś o telewidza...

10916

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]