Reklama

Sherwood już nie będzie takie samo

Sherwood już nie będzie takie samo

30.03.2020
Czyta się kilka minut
Dęby, symbole angielskich lasów i kryjówek Robin Hooda, będą musiały ustąpić miejsca sosnom i świerkom, twierdzą badacze z walijskiego Bangor.
MARK DAVIDSON / ALAMY / BEW
I

Inaczej Wielka Brytania nie spełni celów tzw. offsetu węglowego. Drzewa liściaste rosną za wolno, więc potrzeba więcej iglaków. Brzmi niepoważnie? Nie dla Brytyjczyków, dla których dąb to świętość. Ostatnia podobna propozycja rządu (spowodowana brakami drewna po I wojnie światowej) skończyła się ogólnokrajowym skandalem.©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]