Reklama

Sherwood już nie będzie takie samo

Sherwood już nie będzie takie samo

30.03.2020
Czyta się kilka minut
Dęby, symbole angielskich lasów i kryjówek Robin Hooda, będą musiały ustąpić miejsca sosnom i świerkom, twierdzą badacze z walijskiego Bangor.
MARK DAVIDSON / ALAMY / BEW
I

Inaczej Wielka Brytania nie spełni celów tzw. offsetu węglowego. Drzewa liściaste rosną za wolno, więc potrzeba więcej iglaków. Brzmi niepoważnie? Nie dla Brytyjczyków, dla których dąb to świętość. Ostatnia podobna propozycja rządu (spowodowana brakami drewna po I wojnie światowej) skończyła się ogólnokrajowym skandalem.©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Brzmi niepoważnie? Nie dla Brytyjczyków". Pewnie brzmi tak samo jak dla mnie (i, wierzę, także dla ŻYMa), ale niepoważne pomysły mogą mieć poważne konsekwencje, jeśli spodobają się "ekologom".
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]