Reklama

Sancho Pansa i jego osiołek

Sancho Pansa i jego osiołek

18.04.2004
Czyta się kilka minut
Czytając prasę popularną, można nieraz odnieść wrażenie, że znacznie łatwiej mówić nam o światopoglądzie, preferencjach seksualnych i sprawach osobistych niż o tym, w co się wierzy. Niektóre z osób poproszonych o rozmowę na temat wiary odmówiły, tłumacząc się niemożnością znalezienia odpowiednich słów. Inni obawiali się zbytniej ingerencji w ich intymność.
W

Wyjaśniałam, że nie chodzi o wiarę rozumianą stricte religijnie. Raczej o to, co w życiu stanowi fundamentalną wartość, co jest punktem odniesienia w trudnych sytuacjach. Przecież nie jest tak, że mówić o wierze mogą tylko osoby specjalnie do tego uprawomocnione z racji swojej pracy czy powołania. Moi rozmówcy to ludzie znani z mediów, ale nie kojarzący się w powszechnym odbiorze z wiarą, np. muzycy rockowi, aktorzy, reżyserzy czy pisarze. To ich wypowiedzi tworzą cykl "W co wierzę". (MJ)

Maja Jaszewska: - Pokusa towarzyszy człowiekowi od zawsze. Ulegli jej już nasi pierwsi rodzice. Czym dla Ciebie jest pokusa?

Grzegorz Markowski: - Czymś szczególnym. Zdajemy egzamin z tak zwanego człowieczeństwa wtedy, kiedy możemy z nią walczyć i nad nią zapanować.

- Czyli jest egzaminem?

...
9078

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]