Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

06.03.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
J

Jan Paweł II po raz pierwszy podczas pontyfikatu nie uczestniczył w konsystorzu. Spotkanie kardynałów odbyło się 24 lutego w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego. W liście do sekretarza stanu, kard. Angelo Sodano, Papież upoważnił go do przewodniczenia spotkaniu. Jan Paweł II wyjaśnił, że za radą lekarzy ma śledzić przebieg konsystorza w telewizji (w tym czasie jechał już jednak do kliniki Gemelli). Na 23 października wyznaczono datę kanonizacji pięciu błogosławionych, w tym abp. Józefa Bilczewskiego (1860-1923) i ks. Zygmunta Gorazdowskiego (1845-1920), beatyfikowanych w czerwcu 2001 r. we Lwowie. Pozostali to: ks. Kajetan Catanoso z Włoch (1879-1963), założyciel Zgromadzenia Sióstr Weroniki od Świętego Oblicza; jezuita Albert Hurtado Cruchaga z Chile (1901-52) i włoski kapucyn Felice da Nicosia (1715-87).
Środowa audiencja generalna miała tym razem nietypowy...

7644

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]