Reklama

Ładowanie...

Reforma niezależności

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Kończą się dobre czasy dla prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Będzie się musiał podporządkować ministrowi sprawiedliwości albo zrezygnować.
P

Prokuratura Generalna właśnie się przeprowadza. W dawnym budynku SGGW przy ul. Rakowieckiej w Warszawie gołym okiem widać chaos. Wejście główne. Na recepcji podaję swoją legitymację dziennikarską. – Co to jest? – pyta miła pani z okienka. Mam czekać na rzecznika prokuratury, zejdzie osobiście. Czekam. Pięć minut, dziesięć, piętnaście. – Czy ktoś po pana zejdzie? – pyta zaniepokojony wartownik. Upewniam się u miłej pani z okienka, że mam czekać. Ale, wiedziony intuicją, sięgam po komórkę. – Dzień dobry, chciałem tylko przypomnieć się, że jestem – mówię do rzecznika, prokuratora Mateusza Martyniuka. – Ja też na pana czekam – odpowiada zdziwiony. Okazuje się, że rzecznik urzęduje w innym skrzydle budynku. Wartownik podpowiada: nie ma połączenia, musi pan pójść naokoło, wejście D. Niestety to nie było to wejście. Dochodzenie trwa. Po 25 minutach udaje się w końcu namierzyć gabinet. Na...

14374

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]