Reklama

Reforma niezależności

Reforma niezależności

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Kończą się dobre czasy dla prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Będzie się musiał podporządkować ministrowi sprawiedliwości albo zrezygnować.
P

Prokuratura Generalna właśnie się przeprowadza. W dawnym budynku SGGW przy ul. Rakowieckiej w Warszawie gołym okiem widać chaos. Wejście główne. Na recepcji podaję swoją legitymację dziennikarską. – Co to jest? – pyta miła pani z okienka. Mam czekać na rzecznika prokuratury, zejdzie osobiście. Czekam. Pięć minut, dziesięć, piętnaście. – Czy ktoś po pana zejdzie? – pyta zaniepokojony wartownik. Upewniam się u miłej pani z okienka, że mam czekać. Ale, wiedziony intuicją, sięgam po komórkę. – Dzień dobry, chciałem tylko przypomnieć się, że jestem – mówię do rzecznika, prokuratora Mateusza Martyniuka. – Ja też na pana czekam – odpowiada zdziwiony. Okazuje się, że rzecznik urzęduje w innym skrzydle budynku. Wartownik podpowiada: nie ma połączenia, musi pan pójść naokoło, wejście D. Niestety to nie było to wejście. Dochodzenie trwa. Po 25 minutach udaje się w końcu namierzyć gabinet. Na...

14374

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]