Reklama

Pytania do...

Pytania do...

22.05.2006
Czyta się kilka minut
Choć współpraca ks. Michała Czajkowskiego z SB jest niewiarygodna, całość zagadnienia nie jest sprawą wiary, lecz faktów. Kto jednak ma je w ręku i w jaki sposób się nimi posługuje? Dlaczego sprawa o. Konrada Hejmy OP wypłynęła właśnie podczas żałoby po Janie Pawle II? Dlaczego uderzenie w ks. Michała, którego znam, szanuję i któremu wierzę, pojawia się przed wizytą w Polsce Benedykta XVI, który ma w dużej mierze mówić o tym, o czym mówi też ksiądz Michał, reprezentując katolicyzm otwarty i zrozumienie dla dialogu z Żydami, naszymi starszymi braćmi w wierze? Jak to się dzieje, że "przypadkowo wypływają" teczki, co do których nikt nie może wyrobić sobie zdania, a sam zainteresowany nie ma możliwości natychmiastowej obrony w sądzie, co skazuje go na śmierć cywilną? Jak to się dzieje, że takie posądzenia uderzają w ludzi, których znamy jako miłosiernych, dobrych i prawych, jednocześnie wzmacniając polski "zaścianek" i pewną radiostację?
K

Ks. ANDRZEJ DĘBSKI, proboszcz ewangelicki

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]