Reklama

Ładowanie...

Putin sam w Moskwie

21.03.2015
Czyta się kilka minut
Dla polityków zachodnich jest jasne, że prezydent Rosji wykorzysta 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej do legitymizowania swej polityki.
D

Długo spekulowano, czy Angela Merkel przyjmie zaproszenie Putina i weźmie udział w „paradzie zwycięstwa” na placu Czerwonym, w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie. Dziś wiemy: 9 maja Merkel nie będzie w Moskwie. Tego dnia nie będzie tam również żadnego z przywódców państw Unii (za wyjątkiem prezydenta Czech, znanego putinofila). Merkel wybrała rozwiązanie salomonowe, choć politycznie jasne: do Moskwy pojedzie dzień później, by złożyć wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza i w ten sposób uczcić rosyjskie ofiary wojny. Z Urzędu Kanclerskiego mogliśmy usłyszeć, że działania Rosji na Ukrainie, w których uczestniczy armia rosyjska, czynią niemożliwym obecność Merkel na defiladzie, w jakiej maszerować będą oddziały tejże armii.

Inni unijni politycy, w tym przywódcy Polski i krajów bałtyckich, zdecydowali już wcześniej. Prezydent Niemiec nie musiał decydować, nie...

4663

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]