Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Przystanek na Guam

Przystanek na Guam

22.08.2017
Czyta się kilka minut
Pięć lat temu, przygotowując reportaż do książki „Last minute. 24 godziny chrześcijaństwa na świecie”, trafiłem na wyspę Guam, tę, od której dziś może zacząć się trzecia wojna światowa.
M

Moją ambicją było odwiedzić braci chrześcijan w przeróżnych zakątkach świata, by nas – polskich katolików – zarazić, zafascynować „powszechnością”. A może też (trochę) przekonać, że nasze kłopoty, dajmy na to z ojcem Rydzykiem czy przemyśleniami smoleńskimi tego czy innego biskupa, to w porównaniu z problemami innych – mały pikuś.

Dłuższej wizyty na Guam nie miałem w planach, ale połączenie lotnicze z Cairns w Australii (gdzie rozmawiałem z tamtejszym biskupem, który jednocześnie jest proboszczem katedralnej parafii, kancelistą i przewodnikiem po kościele) do Manili (gdzie odwiedzałem liczne, olbrzymie i prężnie działające kościoły w galeriach handlowych) zmuszało do noclegu na tej formalnie amerykańskiej wyspie. Przedłużyłem więc pobyt do paru dni, spotkałem się z przedstawicielami miejscowego ludu Chamorro, próbowałem ogarnąć nader skomplikowane i napięte relacje miejscowej...

6524

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]