Reklama

Przypadek pewnego lobbysty

Przypadek pewnego lobbysty

29.11.2011
Czyta się kilka minut
Gen. Gromosław Czempiński, były szef Urzędu Ochrony Państwa, a po przejściu do cywila jeden z najbardziej znanych w kraju lobbystów, został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA pod zarzutem korupcji (w czasach rządów SLD i AWS miał przyjmować łapówki za "pozytywne rozstrzygnięcie procedur prywatyzacyjnych" PLL LOT i warszawskiego Stoenu).
I

Informacja wywołała szok, bo nigdy dotąd tak wysoki w przeszłości funkcjonariusz tak ważnej instytucji państwowej nie spotkał się z tak poważnym oskarżeniem.

W tym momencie - i zapewne długo jeszcze - nie będzie można powiedzieć niczego sensownego o meritum sprawy. Jak każdego postawionego przed zarzutami obywatela, Czempińskiego obejmuje domniemanie niewinności do chwili wydania wyroku skazującego. Jeśli w związku z jego sprawą można jednak wypowiedzieć sądy ogólne, to wiązać się one powinny z regulacjami dotyczącymi działalności lobbingowej (wciąż słychać opinie, że ustawa na ten temat jest chaotyczna i niejasna, jako lobbystów traktuje przedstawicieli organizacji obywatelskich, działających na rzecz dialogu społecznego, ale nie ułatwia działalności także lobbystom "zawodowym"; wiadomo też, że w wielu ministerstwach nie powstały przepisy wewnętrzne,...

1487

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]