Reklama

Przyjaźń na całe życie

Przyjaźń na całe życie

23.12.2016
Czyta się kilka minut
Ks. Adam Boniecki: Jak człowiek się zakocha, to musi ciągle tę ukochaną czy ukochanego spotykać, dzwonić do niego, pisać listy. To jest też piękne i emocjonujące, ale przyjaźń to coś bardzo spokojnego.
Fot. Grażyna Makara
1

10-letnia Hania zapisała się na kółko dziennikarskie. Dostała zadanie, by przeprowadzić wywiad ze sławną osobą. Pierwszym nazwiskiem, które Hani przyszło do głowy, był ks. Adam Boniecki.
Ks. Boniecki otrzymał 13 grudnia 2016 r. nagrodę Grand Press XX-lecia za – jak napisano w uzasadnieniu – „udowodnienie, że milczenie jednego dziennikarza może być bardziej wymowne niż wrzawa wielu mediów, za mądrość rzeczywistą, która nie poddaje się niemądrym okolicznościom, oraz za dobry styl i humor, który pozwala znosić brak stylu”.
Ponieważ mama Hani pracuje z Dziennikarzem XX-lecia w jednej redakcji, napisała do niego maila z zapytaniem. Ks. Adam odpisał: „Tak, to będzie dla mnie zaszczyt”. I nie chciał autoryzacji.

HANNA ŁABĘDZKA (lat 10): Proszę Księdza, tak między nami, czy Ksiądz był grzecznym chłopcem?
KS. ADAM BONIECKI: Ja chłopcem...

8565

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dużo radości przyniósł mi ten wywiad, dziękuję:)

Mnie również. Gratulacje, Haniu!

Jestem wdzięczny Ks. Adamowi i Hani za ten cudowny wywiad, który pokazuje, czym jest prawdziwa mądrość dojrzałości.

Proszę Szanownego Księdza może lepiej było autoryzować. Co czują ludzie chorzy na raka, czytając slowa nagle ciach i ... . Myslę, że w sposób zupełnie niezamierzony pozbywa się ich nadziei na wyzdrowienie. W Nowym Roku życzę zdrowia.

Proszę Szanownego Księdza może lepiej było autoryzować. Co czują ludzie chorzy na raka, czytając slowa nagle ciach i ... . Myslę, że w sposób zupełnie niezamierzony pozbywa się ich nadziei na wyzdrowienie. W Nowym Roku życzę zdrowia.

Rośnie kolejne pokolenie dziennikarzy :) Aż miło czytać taki wywiad.

Bardzo sympatyczny wywiad! Gratuluję Hani dobrego debiutu. Czytam wszystko co Ks. Adam pisze, tyle w Nim dobra, mądrości i humoru w dobrym stylu!!! W Nowym Roku życzę Księdzu przede wszystkim zdrowia i wiele jeszcze takich wspaniałych jak zawsze publikacji. Przyjaciel TP

.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]