Reklama

Prawda podstawowa

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Kościół powszechny przygotowuje się do kolejnego (już trzynastego) zwyczajnego zgromadzenia ogólnego Synodu Biskupów.
O

Odbędzie się ono w październiku 2012 r. i będzie poświęcone zagadnieniu "Nowej ewangelizacji dla przekazu wiary chrześcijańskiej". W lutym br. ogłoszono w Watykanie tzw. Lineamenta, czyli wytyczne (łac. lineamentum znaczy "szkic", "zarys", "kontur") do mającej poprzedzić zebranie biskupów dyskusji.

Chociaż formalna ranga owego dokumentu nie jest aż tak znacząca, to jednak jego cel i projektowany zasięg oddziaływania - odwrotnie proporcjonalnie - ogromne! Chodzi przecież o ogólnokościelną debatę, dzielenie się refleksją teologiczną i pastoralnymi doświadczeniami poszczególnych wspólnot kościelnych (diecezji, zakonów, ruchów, stowarzyszeń itd.). Kościół w Polsce, a szczególnie Kościół krakowski, ma wyjątkowy, i to podwójny, tytuł, by się w ową dyskusję włączyć. Powód pierwszy to szczególne dziedzictwo kard. Karola Wojtyły - bł. Jana Pawła II. Jako metropolita...

3220

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]