Reklama

Pozowanie

Pozowanie

11.10.2011
Czyta się kilka minut
Pak, pak - padają na trawę kasztany koło Soboru Sofijskiego. Tik, tik - stukają wysokie obcasy, w których dziewczyny wychodzą w sobotę na miasto.
T

Takie dwa dźwięki przywiozłem z Kijowa.

Wsiadałem do samolotu z ciężkim sercem. Nie wiem, czemu tak jest, ale od Smoleńska lataniu towarzyszą emocje, których przedtem nie odczuwałem. Pogoda piękna, niebo czyste, jak to powiedział kiedyś Lech Wałęsa: widać z góry, że Europa jest jedna - a jednak w człowieku coś się kurczy, pięść jakaś w piersi mu się zaciska, a oko wypatruje znaków nieszczęścia. Na przykład: wchodzę na pokład, omiatam spojrzeniem półkę, na której stewardesy trzymają koce, i co widzę? Widzę, że leży tam ukraińskie wydanie "Życia po życiu". Aż się zatrzymałem, żeby się upewnić, czy nie pomyliłem tytułu. Dają to do czytania w klasie biznes? No pewnie, jak lecieć, to ze świadomością, że jakieś życie po tym życiu istnieje.

Śpię w kawałku Pałacu Kultury i Nauki, czyli w hotelu "Ukraina". W dole Majdan Niezależności, złota Katarzynka...

3858

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]