Reklama

Pożar w Nowej Białej

Pożar w Nowej Białej

21.06.2021
Czyta się kilka minut
MACIEJ GĘBACZ / HEIMDALL FOTOGRAFIA
C

Ciasna zabudowa – na co dzień porządkująca krajobraz Spisza, podtatrzańskiego regionu przedzielonego granicą – przyczyniła się do rozmiarów ognia, który 19 czerwca strawił kilkanaście gospodarstw w Nowej Białej. Ludzie nie zginęli, ale mieszkańcy i strażacy, ściągani nawet z Krakowa, nie zdążyli ocalić wielu zwierząt i całego dobytku. Ponad sto osób straciło dom. Pierwsze godziny po pożarze upłynęły pod znakiem zbiórek organizowanych w remizach, kościołach i na boiskach całego powiatu nowotarskiego. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]