Reklama

Powrót z pustyni

Powrót z pustyni

15.05.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 20/12
W

Wiele stwierdzeń z artykułów o pierwszej spowiedzi w ostatnim „TP” mnie zaszokowało, z niektórymi trudno mi się zgodzić jako matce dwojga nastolatków i katechetce od wielu lat przygotowującej dzieci do sakramentów Pojednania i Eucharystii. Nie jest jednak celem mojego listu polemika, bardziej konstruktywne będzie opisanie tego, czego doświadczam w pracy z dziećmi i rodzicami. Wraz z ekipą katechetów, księży i świeckich, pracujemy w 30-tysięcznym Fryburgu w Szwajcarii. Wprowadzone w latach 70. celebracje sakramentu pokuty z rozgrzeszeniem ogólnym zabiły praktykę spowiedzi indywidualnej. I choć kilka lat temu nastąpił odwrót od tej praktyki, pracujemy z dziećmi, których rodzice się nie spowiadają. Zależy nam więc nie tylko na przygotowaniu dzieci do dobrej spowiedzi, ale i na ewangelizacji ich rodzin.

Przygotowanie do sakramentu spowiedzi zaczynamy na początku trzeciej klasy....

2369

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]