Reklama

Ładowanie...

Powrót z pustyni

15.05.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 20/12
W

Wiele stwierdzeń z artykułów o pierwszej spowiedzi w ostatnim „TP” mnie zaszokowało, z niektórymi trudno mi się zgodzić jako matce dwojga nastolatków i katechetce od wielu lat przygotowującej dzieci do sakramentów Pojednania i Eucharystii. Nie jest jednak celem mojego listu polemika, bardziej konstruktywne będzie opisanie tego, czego doświadczam w pracy z dziećmi i rodzicami. Wraz z ekipą katechetów, księży i świeckich, pracujemy w 30-tysięcznym Fryburgu w Szwajcarii. Wprowadzone w latach 70. celebracje sakramentu pokuty z rozgrzeszeniem ogólnym zabiły praktykę spowiedzi indywidualnej. I choć kilka lat temu nastąpił odwrót od tej praktyki, pracujemy z dziećmi, których rodzice się nie spowiadają. Zależy nam więc nie tylko na przygotowaniu dzieci do dobrej spowiedzi, ale i na ewangelizacji ich rodzin.

Przygotowanie do sakramentu spowiedzi zaczynamy na początku trzeciej klasy....

2369

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]