Reklama

Powodzie w Australii

Powodzie w Australii

28.02.2022
Czyta się kilka minut
PATRICK HAMILTON / AFP / EAST NEWS
W

W południowo-wschodniej Australii, na skutek trwającego kilka dni ulewnego deszczu, doszło do gwałtownych powodzi. Najbardziej ucierpiał stan Queensland, skąd ulewy przesunęły się w stronę Nowej Południowej Walii. Władze stanowe oszacowały, że ucierpiało około 18 tys. domów, z czego blisko 15 tys. w samym Brisbane, stolicy stanu Queensland. Kilkadziesiąt tysięcy domów zostało pozbawionych prądu i wody pitnej. W ciągu ostatnich kilku lat Australię stale nawiedzają ekstremalne warunki pogodowe. Dochodzi do katastrofalnych pożarów, suszy i rozległych powodzi. Premier Nowej Południowej Walii, Dominic Perrottet, ostrzegł, że w najbliższym tygodniu warunki mogą ulec pogorszeniu, gdy front burzowy będzie nadal przesuwał się na południe. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]