Powód za pięć milionów

Dariusz Stola: Idę do ministerstwa, mówię, że się cieszę z tego spotkania, bo najwyższy czas brać się do roboty. I słyszę, że nie: że musimy o tym poważnie porozmawiać, bo to niesprawiedliwe, żeby...

Reklama

Powód za pięć milionów

Powód za pięć milionów

24.02.2020
Czyta się kilka minut
Dariusz Stola: Idę do ministerstwa, mówię, że się cieszę z tego spotkania, bo najwyższy czas brać się do roboty. I słyszę, że nie: że musimy o tym poważnie porozmawiać, bo to niesprawiedliwe, żeby tylko muzeum dostało te pieniądze.
Dariusz Stola w Muzeum POLIN, luty 2020 r. MACIEJ ZIENKIEWICZ DLA „TP”
M

MICHAŁ OKOŃSKI: Co Pan teraz zrobi?

DARIUSZ STOLA: Spróbuję napisać artykuł, właściwie już zacząłem, ale idzie mi jak krew z nosa: przy pracy naukowej i zarządzaniu mózg pracuje jednak na różne sposoby.

O czym Pan pisze?

Wracam do tematu, którym zajmowałem się przed sześcioma laty. Natura reżimu komunistycznego po stalinizmie.

O, nie o Żydach.

Bo ja nie jestem historykiem tylko od spraw polsko-żydowskich.

Przez 5 lat, do 2019 r., był Pan dyrektorem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Później wygrał Pan konkurs na to stanowisko, ale przez 9 miesięcy minister Piotr Gliński nie podpisywał Pańskiej nominacji. W ubiegłym tygodniu oświadczył Pan, że rezygnuje. Dlaczego teraz?

W ubiegłym tygodniu pan minister oznajmił jednoznacznie i przy świadkach, że mnie nie mianuje. Moje późniejsze oświadczenie, że dla dobra...

30559

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Obrazek użytkownika Patryk Stanik

Wylewa jad?

Stola wylewa jad? Jakby nie czytac tej rozmowy, nijak nie widac tam tego rzekomego jadu. Stola bardzo oglednie mowi o tym chamie i prostaku z profesorskim tytulem i jego przy...podwladnych. Podziwiam go za ten spokoj i opanowanie.

Od wujka dobrej rady. Pomyśl sobie drogi użytkowniku nicka kade, żeś sam cham i prostak. W przeciwieństwie do tego co już powiedziałeś, to byłoby wielkim aktem pokory, a jak wiadomo pokorą mądrość się zdobywa. A jeśliby okazało się że to nie jest prawda i że to w ogóle pomyłka co do tego myślenia o sobie, nie mógłbyś sobie przecież sam zarzucić że niekulturalnie nazwałeś się chamem i prostakiem. Jeszcze byś sympatię niejednego osądu zyskał. Przemyśl tę radę kadeczku.

..to radziłbym Panu/i wziąć choćby coś z ziółek

@Dddttt w środa, 26.02.2020, 11:32. W pewnym sensie. Kwestia ekspresji słownej. Ponieważ skomentowałem to dość obszernie pod "teaserem", pozwolę sobie odesłać do tamtych komentarzy: https://www.tygodnikpowszechny.pl/comment/38603#comment-38603

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]