Reklama

Potrzeba

Potrzeba

23.02.2003
Czyta się kilka minut
P

Potrzeba

Można sobie teraz załatwić otrzymywanie za pomocą SMS-ów najświeższych wiadomości z całego świata. Będziesz wiedział wcześniej, będziesz najlepiej poinformowany - głosi reklama.

Może się to przydać ważnym politykom albo dużym graczom giełdowym. Zachodzę jednak w głowę, dlaczego zwykli ludzie - a są tacy wśród zamawiających usługę - chcą koniecznie wiedzieć o jakimś wydarzeniu, skandalu czy katastrofie kilkanaście minut wcześniej niż inni? Co im to załatwia?

Wśród ludzkich potrzeb są potrzeby podstawowe i stare jak świat, ale są również potrzeby sztucznie wykreowane. Ktoś inny je wymyślił i podsunął, żeby zrobić na tym interes, a my je akceptujemy. Bycie najlepiej poinformowanym, smarowanie się kremem najnowszej generacji, posiadanie wszelkich gadżetów czy zawiadamianie przez komórkę znajomych, gdzie się w tej chwili jest i co się robi -...

2606

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]